Kúpiť veslovací trenažér – e-shop

Sprievodca výberom
veslovacích trenažérov


Veslovací trenažér  >  Je veslovací trenažér naozaj pre každého?

Je veslovací trenažér naozaj pre každého?

Veslovací trenažér dokáže vytrénovať celé telo v aeróbnom aj posilňovacom režime. Prakticky sa dá označiť ako univerzálny fitness stroj. Jeho úspešné používanie ale závisí na správnej technike cvičenia a konzultácii v prípade zdravotných obmedzení.

Veslovanie sa dá naučiť napríklad prostredníctvom videa. Začínať je potreba úmerne kondícii a vždy dodržiavať zásady všetkých fitness aktivít: nevynechať zahriatie, pretiahnutie, záťaž zvyšovať postupne a ku koncu zvoľniť.

Veslovanie je prospešný šport, ktorý sa vďaka moderným trenažérom veľmi rozšíril v posilňovniach i domácnostiach. Napriek tomu by ho mali niektorí vopred konzultovať s lekárom – najmä seniori, ľudia trpiaci problémami so zvýšeným tlakom, srdcom, cholesterolom, dýchacími a ďalšími ťažkosťami, tehotné ženy, diabetici, obézni.

Veslovanie sa veľmi odporúča aj ľuďom so sedavým zamestnaním. Pokiaľ ale už chrbát bolí, je vhodné začať menej náročnými aktivitami, napríklad posilňovaním s gumou a cvičením na gymnastickej lopte.

Zdieľajte článokOdporúčame veslovacie trenažéry


Ďalšie novinky

Veslovacie trenažéry a chudnutie

Intenzívnym tréningom na veslovacom trenažéri môžete efektívne schudnúť. A navyše posilníte svaly celého tela. Áno, tak prospešné je veslovanie!

Veslovacie trenažéry Kettler

Známy nemecký výrobca fitness strojov a trenažérov sa zameriava aj na veslovanie. Aj na tuzemskom trhu môžete kúpiť kvalitné trenažéry značky Kettler.

Kam vyraziť za veslovaním?

Poďme sa prejsť po najobľúbenejších miestach svetových veslárov. Napríklad po tréningu na veslovacom trenažéru dostanete chuť aj na to pravé veslovanie.

Veslovanie pomáha proti bolestiam chrbta

Je dokázané, že veslovací trenažér dokáže pravidelne trénujúceho zbaviť bolestí chrbta, či už sú spôsobené nadváhou, jednostrannou záťažou alebo skrátenými svalmi.

všetky novinky